Pěvecký sbor Antonína Tučapského

O sboru

Pěvecký sbor Antonína Tučapského vznikl v roce 1984, který UNESCO vyhlásilo Rokem české hudby a navazuje na Volné pěvecké sdružení. Po dobu 30 let užíval název Vyškovský smíšený pěvecký sbor, nové jméno nese od roku 2015. Prvním dirigentem a uměleckým vedoucím sboru se stal Antonín Jíša, bývalý ředitel ZUŠ Vyškov, v jeho práci pak střídavě pokračovali kapelník vojenské posádkové hudby VVŠ Zdeněk Malý, pedagog, skladatel a dirigent Michal Galovec, a od roku 1995 stojí v čele sboru Filip Macek, žák profesora Lubomíra Mátla z JAMU. 

PSAT úzce spolupracoval s Antonínem Tučapským, který sboru věnoval některé své skladby. Především však propůjčil jméno soutěžnímu sborovému festivalu, kterého se, dokud to bylo možné, rád účastnil. 

K pravidelným vystoupením patří jarní, dušičkové a především vánoční koncerty PSAT. Sbor vystupuje rovněž k různým příležitostem – např. Dny evropského kulturního dědictví, Noc kostelů, Zpívající fontána, zpívání s veřejností Pojďme si zazpívat, zpěv při Velké pouti na Velehradě, výročí vzniku Československé republiky a další. Kromě vystupování v ČR a účasti na soutěžích pěveckých sborů koncertoval sbor také na Slovensku, v Polsku, Německu, Itálii, Rakousku, Chorvatsku, několikrát ve Francii a ve Španělsku. 

Po období útlumu nejen sborového zpěvu v období epidemie Covid 19 a bohužel i odchodu některých zasloužilých členů, nastalo období plnohodnotných zkoušek, obnovy repertoáru a náboru nových zpěváků. Od června 2022 sbor opět vystupuje a v roce 2023 plánuje i zahraniční koncerty. 

Více informací, aktuální zprávy, pozvánky a fotografie naleznete na stránkách:

 

Kontakt

Sbormistr:
Mgr., MgA. Filip Macek
Tel.: +420 608 619 602
E-mail: filip.macek@email.cz

Městské kulturní středisko Vyškov:
Jana Šoupala 6
681 02 Vyškov
Tel.: +420 517 341 665
E-mail: reditel@mksvyskov.cz

Prezidentka sboru:
Dagmar Nepeřená
Tel.: +420 604 343 445
E-mail: neperena.d@tiscali.cz

Viceprezident sboru:
Tomáš Protivánek
Tel.: +420 724 289 396
E-mail: tomprotivanek@email.cz
Tyto stránky využívají soubory cookie.